0

سبد خرید شما خالی است

پنل W-LED چیست و چه تفاوتی با LED دارد؟

مدیریت
30 دی 1400
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه
4.5/5 - (14 امتیاز)

دنیای مانیتورها از متعجب کردن ما دست بر نمی دارد! آنقدر پیشنهاد دارد که ردیابی آخرین و پیشرفته ترین فناوری دشوار است. ما هنوز هم زمان‌هایی را به یاد داریم که تلویزیون‌های CRT بر همه جا حکومت می‌کردند. هیچ سردرگمی وجود نداشت و همه می دانستند که تنها چیزی که باید در مورد آن فکر کرد اندازه است!

با گذشت زمان، همه چیز شروع به تغییر کرد و دنیای نمایشگر شاهد موجی از پیشرفت ها بود. ناگهان گزینه های زیادی وجود داشت. از LCD گرفته تا LED، WLED و QLED، چیزهای زیادی برای جذب، تأمل و مقایسه وجود دارد. کدام یک را باید بخرید؟ کدام یک در واقع با نیازهای شما مطابقت دارد؟ تفاوت در چیست؟

W-LED در مقابل LED


آخرین نبرد بین نمایشگرهای WLED و LED است. مردم گیج شده اند و نمی توانند بفهمند چه باید بکنند. در حالی که LED یک اصطلاح رایج است، WLED اینطور نیست. در این مقاله با آن آشنا می شویم تا تفاوت آن در صورت وجود مشخص باشد.

صفحه نمایش WLED-Backlit چیست؟

WLED به معنای دیود ساطع نور سفید است. این بدان معناست که نور پس زمینه در مانیتورهای WLED سفید است.

منظور از پنل LED چیست؟

LED دیود ساطع کننده نور است. این یک ارتقاء از مانیتورهای LCD است که از عملکرد CCFL استفاده می کنند. وقتی آنها را با LCD مقایسه می کنید، دید، کنتراست و سایر ویژگی های بهتری دارند.

تفاوت بین نمایشگرهای WLED و LED-backlight چیست؟

مطلقاً هیچ تفاوتی وجود ندارد ما متوجه شده ایم که WLED و LED یکسان هستند. در واقع، تمام تلویزیون های LED و مانیتورهای دیجیتال از نور پس زمینه WLED برای دید بهتر استفاده می کنند.

ببینید، کل سردرگمی به عنوان یک ترفند بازاریابی برای جذب خریداران بی گناه شروع شد. امروزه هر چیزی که شیک به نظر می رسد به فروش می رسد. این دقیقاً همان چیزی است که بازاریابان در اینجا به کار گرفته اند. از آنجایی که LED در حال از دست دادن جذابیت خود است، منطقی است که آنها آن را با نام بهتری بفروشند و بدین ترتیب WLED محبوب شد. اگر کسی سعی کند یک قیمت گزاف را با گفتن اینکه WLED است توجیه کند.

فروشندگان خوب همیشه به وضوح توضیح می دهند که نمایشگرهای LED دارای نور پس زمینه WLED هستند و به شما در انتخاب درست کمک می کنند. اینها فروشندگانی هستند که باید به آنها اعتماد کنید. وقتی آنلاین هم چک می‌کنید، مطمئن شوید که گزینه‌ها را با هم مقایسه می‌کنید. برخی ممکن است تحت نام WLED به فروش برسند، اما قیمت آنها نباید بالاتر از قیمت هایی باشد که آنها را به عنوان LED می فروشند. تنها تفاوت قابل توجیه در اندازه و برند است.

مردم چه می پرسند ؟
اکنون، اجازه دهید به سرعت به چند پرسش متداول در مورد این موضوع بپردازیم

1) صفحه نمایش WLED چیست؟
WLED یک دیود ساطع کننده نور سفید است که بیشتر به عنوان نور پس زمینه برای مانیتورهای دیجیتال استفاده می شود.

2) آیا OLED بهتر از LED است؟
بله همینطور است. کیفیت تصویر، به طور خاص، در OLED بهتر است.

3) IPS WLED چیست؟
یعنی نوع صفحه نمایشگر شما IPS و نور پس زمینه WLED است.

5) آیا IPS برای چشم خوب است؟
بله، مانیتورهای IPS برای چشم راحت هستند.

نتیجه
به طور خلاصه، هیچ تفاوت محصوصی بین نمایشگرهای WLED و LED وجود ندارد. آنها یکی و یکسان هستند!

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

فروش کیس استوک تهران

جهت خرید از شرکت معتبر و با سابقه نوراستوک یکی از بهترین فروشگاه ها در زمینه فروش ...
مدیریت
28 خرداد 1401

فروش مانیتور استوک تهران

مانیتور های استوک آن دسته از نمایشگر هایی هستند که به دلایل مختلفی در دسته بندی محصولات ...
مدیریت
28 خرداد 1401
×